Siatka na pnącza FLORA 1,7 x 100 m zielona

Siatka na pnącza Flora wspiera prawidłowy rozwój pnączy kwiatów i warzyw. Pomaga roślinom rosnąć w uporządkowany i bujny sposób.

Włoska siatka na pnącza. Siatki o większych rozmiarach są dostępne na zamówienie. W razie potrzeby prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Opis

Siatka na pnącza Flora wspiera prawidłowy rozwój pnączy kwiatów i warzyw. Pomaga roślinom rosnąć w uporządkowany i bujny sposób.

Rozciągnięta między drewnianymi słupkami w ogrodzie, ta szeroka, cienka siatka na pnącza pomaga pomidorom, fasolce szparagowej i innym roślinom rozwijać się w bujny sposób. Została zaprojektowana w celu zapewnienia pionowego wsparcia dla warzyw, oferując praktyczny, szybki i ekonomiczny system uprawy i ułatwiający ich zbiór. Jest dostępna w kolorze zielonym.

FLORA to plastikowa siatka, która zrewolucjonizowała system uprawy kwiatów ciętych i warzyw. Jest produkowana z najwyższej jakości polipropylenu i wykonana w unikalnym procesie wytłaczania i podwójnego rozciągania, w związku z tym zapewnia optymalną wytrzymałość i maksymalną żywotność. Dlatego nadaje się do różnych technik uprawy.

Siatka na pnącza FLORA 1.7 x 100 m zastąpiła metalowe siatki, żelazne kratki i łatwo psujące się materiały, takie jak bambusowe słupki lub tradycyjne drewniane konstrukcje, które tworzyły „kratki” do wsparcia i separacji roślin. Niewątpliwie wykorzystanie siatki FLORA jako pionowego podparcia roślin zapewnia im doskonałą wentylację podobnie idealną ekspozycję na słońce i bez wątpienia lepsze wykorzystanie przestrzeni, zarówno do uprawy, jak i zbiorów.

Ponieważ nasza siatka posiada filtr UV jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Podobnie ulega recyklingowi w związku z tym jest przyjazna dla środowiska.

Siatkę montuje się pionowo do uprawy grochu , fasoli, pomidorów, ogórków podobnie bakłażanów, papryki cukinii czy dyni. W przeciwieństwie do pionowego stosowania w poziomie używa się jej do hodowli kwiatów ciętych takich jak : goździki, chryzantemy, mieczyki, podobnie jak lilie czy róże itp.

Specyfikacja techniczna:

 • Rozmiar oczek: 15 x 17 cm (+/- max. 10%)
 • Kolor: zielony
 • Wymiary: 1,7 x 100 mb
 • Wykonana z polipropylenu
 • Posiada filtr UV
 • Lekka, ale wytrzymała

Podsumowując głównymi zaletami siatki na pnącza są:

w ogrodzie – zwiększona ekspozycja na słońce niewątpliwie lepsza cyrkulacja powietrza, plony nie leżą na ziemi. W związku z tym siatka pozwala uzyskać większe plony, lepszą jakość warzyw. Godnym uwagi jest fakt że jest odporna na bakterie, chemikalia i pleśń.

Przy florystyce podobnie

Instalacja:

PIONOWA

Montujemy siatkę FLORA pionowo mocując ją do słupków wzdłuż rzędu, gdzie rosną rośliny.

 • Umieść słupki około 3-5 m od siebie.
 • Rozciągnij metalowy drut u góry, aby przymocować siatkę
 • Przymocuj drut metalowy do podłoża za pomocą szpil.

Rozwiąż i rozciągnij siatkę pionowo wzdłuż konstrukcji i zamocuj ją. Ważne jest, aby utrzymywać siatkę nieznacznie podniesioną z ziemi, aby umożliwić rozwój roślin pnących się po niej.

 • Przymocuj siatkę do metalowego drutu, umieszczonego u góry, za pomocą opasek kablowych.
 • Zamontuj siatkę do drewnianych słupków za pomocą klipsów.
 • Przypnij siatkę do ziemi za pomocą szpil. (Rys. 1,2)

POZIOMA

Pozioma instalacja siatki do wzrostu kwiatów ciętych.

Rozciągnij siatkę FLORA do poziomowania kwiatów.

Przymocuj ją do słupków zamontowanych prostopadle na słupkach przednich i końcowych oraz słupkach pośrednich umieszczonych wzdłuż boków działki, w odległości od 2 do 5 metrów od siebie, w zależności od rodzaju uprawy. Być może podczas różnych faz wzrostu i rozwoju potrzebne będzie dodanie nowej warstwy siatki. (Rys. 1,2,3,4,5)