Siatka przeciwwiatrowa typ 93 zielona 1.45 m x 25 m

Siatka przeciwwiatrowa typ 93.

Opis

Siatka ta daleko przewyższa zalety muru lub szczelnego płotu, gdyż taki mur czy płot powoduje niekorzystną turbulencję wiatru; wiatr “podpływa” po murze do góry i na boki, i uderza z boku w pozostałe masy pędzącego wiatru, tworząc zawirowania. Można temu zapobiec przez umieszczanie ramy z siatką na końcu muru czy płotu.

Zastosowanie tej siatki w ogrodzie warzywnym przyniesie o wiele większe plony, ponieważ siatka zatrzyma szkodliwą dla rozwoju roślin turbulencję wiatru.
Siatka zredukuje jednocześnie ataki mrozów oraz insektów, a także będzie przeciwdziałać erozji gleby i nadmiernemu jej parowaniu, co pozwoli na ograniczenie nawadniania i zmniejszenie zużycia środków do ochrony roślin.

Siatka przeciwwiatrowa z równie dobrym powodzeniem może być użyta do przykrycia okien inspektowych w miejsce szkła. Jest to nawet znacznie lepsze rozwiązanie, gdyż pozwoli uniknąć przegrzania roślin oraz wykorzystać deszcz do naturalnego nawadniania, rozdrabniając jednocześnie krople deszczu, co korzystnie wpływa na wielkość zbiorów.


Specyfikacja techniczna:

  • Rozmiar oczka: 7 mm
  • Grubość żyłki: 1,3 mm
  • Wymiary: 1,45×25 m
  • Kolor: zielony